Beskidzkie Centrum Onkologii - Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej - strona główna
ul. Wyzwolenia 18, 43-300 Bielsko-Biała

Pielęgniarka roku 2024

Pielęgniarka roku 2024
Opublikowano

W naszym Szpitalu pracuje wiele pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych. To wykształceni profesjonaliści, którzy nie tylko ściśle współpracują z lekarzami, ale równocześnie są najbliżej pacjentów i ich rodzin. Dziś obchodzą swoje święto.

Maj to wyjątkowy czas dla pielęgniarek i pielęgniarzy oraz położnych – poza ich międzynarodowym świętem w tym miesiącu przypada także wiele innych, ważnych dla nich dat. 5 maja to Międzynarodowy Dzień Położnych – ale polskie przedstawicielki i przedstawiciele tego zawodu wskazały 8 maja jako dzień swojego święta. To data wybrana na cześć urodzonej tego dnia Stanisławy Leszczyńskiej, położnej, która uwięziona w obozie koncentracyjnym Auschwitz II-Birkenau przyjęła ok. 3000 porodów wbrew wyraźnym poleceniom nazistów.

W naszym Szpitalu – z okazji ich święta – odbył się plebiscyt, w którym wśród nominowanych wybieraliśmy Pielęgniarkę Roku 2024.

Laureatkami zostały Małgorzata Pytraczyk, Ewa Jarosz i Marta Olkiewicz.

Serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym naszym wygranym oraz wszystkim przedstawicielom obu tych zawodów