Beskidzkie Centrum Onkologii - Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej - strona główna
ul. Wyzwolenia 18, 43-300 Bielsko-Biała

Dzwon życia

Dzwon życia
Opublikowano

Wyjątkowe wydarzenie miało miejsce 21 czerwca w naszym Szpitalu. Na Oddziale Dziennym Katedry Onkologii przy ul. Stanisława Wyspiańskiego zawisł Dzwon życia. Wszystko dzięki Fundacja „Pokonaj raka”. To 15. taki dzwon w Polsce.

Pod osadzonym na ścianie dużym mosiężnym dzwonem, do serca którego doczepiony jest sznurek, widnieje tabliczka z napisem:
Dzwon Życia. Uderz trzy razy w Dzwon Życia i ogłoś swoje zwycięstwo. Leczenie zakończone. Wyruszam spełniać marzenia. Pokonaj raka – wygraj życie.

Każdy pacjent opuszczający mury BCO-SM będzie mógł uderzyć w ten dzwon i oznajmić światu, że odniósł zwycięstwo nad rakiem i jego leczenie dobiegło końca. Tym samym dołączyliśmy do grona szpitali, które pomagają pacjentom wygrywać z chorobą nowotworową.

Fundatorem Dzwonu Życia jest Fundacja Pokonaj Raka. Prezes fundacji Katarzyna Gulczyńska była obecna przy odsłonięciu dzwonu. W wydarzeniu wzięli też udział dr n. med. Agnieszka Gorgoń-Komor – Senator RP, kierownik Oddziału Dziennego Katedry Onkologii dr n. med. Rafał Wiśniowski oraz kierownik Oddziału Kardiologii i Kardioonkologii, dr n. med. Klaudiusz Komor.