BESKIDZKIE CENTRUM ONKOLOGII
SZPITAL MIEJSKI im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej

Aktualności

Wyburzyli przybudówkę

dodano: 2021-07-05

Z terenu Beskidzkiego Centrum Onkologii – Szpitala Miejskiego w Bielsku-Białej zniknął mały, biały budynek przybudówki stojący do tej pory od strony ul. Wyzwolenia, w którym do niedawna mieścił się Zakład Diagnostyki Obrazowej. ZDO już kilka tygodni temu został przeniesiony na parter nowo budowanego pawilonu.

bco

Wyburzenie przybudówki to jedno z integralnych zadań projektu Nowoczesna baza Beskidzkiego Centrum Onkologii – Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej dofinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu wynosi ok. 119 mln zł, a dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ok. 76 mln zł.

bco

W ramach zadania wybudowany został nowy, pięciokondygnacyjny budynek BCO-SM, do którego przeniesione zostaną oddziały chirurgii i bloki operacyjne. Miejsce znalazł tam już Zakład Diagnostyki Obrazowej z pracowniami RTG, TK, USG, mammografii, biopsji stereotaktycznej, izba przyjęć wraz z rejestracją, zakład medycyny nuklearnej, pracownia rezonansu magnetycznego i podręczna sterylizacja. Poza budową nowego segmentu, projekt zakłada również zakup wyposażenia i aparatury medycznej oraz właśnie wyburzenie przybudówki niepasującej do historycznej zabudowy szpitala.

bco

Wykonawca inwestycji został zobowiązany do przeniesienia Zakładu Diagnostyki Obrazowej do nowego pawilonu i prac w jego obecnej lokalizacji przy ul. Wyzwolenia 18. W budynku po ZDO powstanie część socjalna dla pacjentów, a fragment niepasujący do historycznej zabudowy został wyburzony. Inwestycja w całości zakończy się jeszcze w tym roku.

Emilia Klejmont

foto:  Wyburzyli przybudówkę