BESKIDZKIE CENTRUM ONKOLOGII
SZPITAL MIEJSKI im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej

Aktualności

Najlepszy w województwie i drugi w Polsce. Bielski lekarz otrzymał prestiżową nagrodę

dodano: 2023-06-23

Najlepszy w województwie i drugi w Polsce. Bielski lekarz otrzymał prestiżową nagrodę

Dr n. med. Rafał Wiśniowski z Beskidzkiego Centrum Onkologii-Szpitala Miejskiego w Bielsku-Białej został uhonorowany prestiżową nagrodą. Tytuł najlepszego lekarza w województwie śląskim i drugie miejsce w plebiscycie na Lekarza Dziesięciolecia przyznali mu pacjenci. - To ogromny powód do dumy - mówi bielski medyk.
W tym tygodniu w Warszawie odbyła się gala zorganizowana przez Onkofundację Alivia. Konkurs miał na celu wyróżnić najlepsze ośrodki medyczne i specjalistów z onkologii. W plebiscycie brało udział ponad 7 tys. lekarzy. Oceniane były takie kryteria jak sposób leczenia, podejście do pacjentów i sposób komunikacji z nimi. Nagrody przyznawane były na podstawie tysięcy ocen w popularnym serwisie medycznym.

Najlepszym lekarzem onkologicznym w województwie śląskim wybrany został dr n. med. Rafał Wiśniowski, onkolog kliniczny pracujący na co dzień w BCO-SM im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej. Zajął także drugie miejsce w plebiscycie na Lekarza Dziesięciolecia w Polsce. - Jestem bardzo dumny i uważam, że to najlepsza nagroda jaką mogłem dostać, ponieważ przyznawana jest przez pacjentów, których leczę. Niewątpliwie jest to powód do zadowolenia - mówi w rozmowie z portalem dr Wiśniowski.

Projekt Onkomapa.pl jest realizowany od 2013 roku. Celem jest dostarczenie pacjentom informacji na temat placówek onkologicznych i lekarzy w Polsce. Jest wspólnym dziełem chorych i osób im bliskich - ich oceny i doświadczenia są wskazówką dla innych, które z ośrodków dbają o wysoki poziom satysfakcji pacjentów.

AK

źródło: https://bielsko.biala.pl/aktualnosci/51443/najlepszy-w-wojewodztwie-i-drugi-w-polsce-bielski-lekarz-otrzymal-prestizowa-nagrode-foto

foto:  Najlepszy w województwie i drugi w Polsce. Bielski lekarz otrzymał prestiżową nagrodę