BESKIDZKIE CENTRUM ONKOLOGII
SZPITAL MIEJSKI im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej

Aktualności

Dostaliśmy nagrodę za szpital

dodano: 2022-04-28

Rozbudowa szpitala onkologicznego w Bielsku- Białej została jedną z 10 najlepszych inwestycji komunalnych w Polsce. 26 kwietnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego odbyło się wręczenia nagród w konkursie Top Inwestycje Komunalne. Nagrodę za rozbudowę Beskidzkiego Centrum Onkologii- Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej odebrał prezydent Jarosław Klimaszewski.

Konkurs Top Inwestycje Komunalne zrodził się z inicjatywy serwisu Portalsamorzadowy.pl i Grupy PTWP, jego celem jest niezmiennie docenienie tych, którzy osiągnęli inwestycyjny sukces dzięki odważnym, prorozwojowym decyzjom. W tym roku w XI edycji konkurs Top Inwestycje Komunalne nagrodzonych zostało 10 inwestycji z takich miast, jak: Bielsko-Biała, Olsztyn, Ustka, Łódź, Będzin, Leszno, Krosno, Bydgoszcz, Podkowa Leśna, Lublin.

- Nie może być rozwoju samorządu bez inwestycji komunalnych. To wyznacznik rozwoju, ale też wyznacznik tego, jak samorząd radzi sobie z problemami finansowanymi i zaspokajaniem potrzeb mieszkańców. Środki unijne były dużym zastrzykiem dla inwestycji w całym kraju i mam nadzieję, że dalej tak będzie, oraz że samorządy będą także równie chętnie korzystać z programów rządowych - podkreślił minister Michał Cieślak, odpowiedzialny w Radzie Ministrów za rozwój samorządu terytorialnego.

W konkursie spośród zgłoszeń nadesłanych przez samorządy z całej Polski wybranych zostało 25 nominowanych inwestycji, a spośród nich nagrodzono dziesięć najbardziej prorozwojowych.

Oto wszyscy laureaci konkursu Top Inwestycji Komunalnej 2022:

- Rozbudowa szpitala onkologicznego w Bielsku- Białej;
- Projekt Cyfrowy Olsztyn;
- Budowa Węzła Integracyjnego w Ustce;
- Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt nr 3;
- Hala widowiskowo-sportowa Będzin Arena;
- Rozbudowa systemu odprowadzania wód opadowych i roztopowych z terenu miasta Leszna;
- Modernizacja i rozbudowa instalacji części mechanicznej i części biologicznej instalacji przetwarzania odpadów w Regionalnym Centrum Odzysku Odpadów w Krośnie;
- Rewitalizacja nieruchomości dawnego Teatru Kameralnego oraz Młynów Rothera na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy;
- Przedszkole pasywne - Dom wokół drzewa w Podkowie Leśnej;
- Budowa, modernizacja przystanków i węzłów przesiadkowych zintegrowanych z innymi rodzajami transportu na potrzeby Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego.

 

Warto przypomnieć, że zakończona w ubiegłym roku rozbudowa Beskidzkiego Centrum Onkologii- Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej nagrodzona w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2022 została zrealizowana za 127,7 mln zł z udziałem dofinansowania ze środków unijnych w kwocie 69,4 mln zł.

Nowo wybudowany pawilon jest miejscem kompleksowej diagnostyki i leczenia głównie pacjentów onkologicznych. Stanowi uzupełnienie zabudowy Beskidzkiego Centrum Onkologii Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II przy ul. Wyzwolenia 18 w Bielsku-Białej. Nowoczesny obiekt stał się sercem szpitala. Jego powierzchnia użytkowa wynosi 4 600 mkw. i obejmuje: izbę przyjęć wraz z rejestracją oraz pomieszczeniami towarzyszącymi, oddziały łóżkowe z salami dwu- i trzyosobowymi oraz izolatkami, blok operacyjny z czterema salami operacyjnymi, salę wybudzeń, zakład medycyny nuklearnej, sterylizatornię, pracownię rezonansu magnetycznego. To również zakład diagnostyki obrazowej wraz z: pracownią RTG, dwiema pracowniami tomografii komputerowej, pracownią mammografii, pracownią biopsji stereotaktycznej i pracowniami USG. Pawilon jest skomunikowany z innymi obiektami szpitala, jest również wolny od barier dla osób niepełnosprawnych, a zastosowane nowoczesne rozwiązania technologiczne są w pełni przyjazne dla środowiska naturalnego.

JacK

foto:  Dostaliśmy nagrodę za szpital