BESKIDZKIE CENTRUM ONKOLOGII
SZPITAL MIEJSKI im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej

Aktualności

Breast Cancer Unit Bielsko-Biała

dodano: 2022-06-29

Kochani,
jak mawiał Pablo Picasso „Sztuka czyści duszę z codziennej warstwy kurzu”. Właśnie z tego powodu na naszym oddziale pojawiły się obrazy Pani Ewelina Hojdys Noga 


Pani Ewelina jest absolwentką Państwowego Liceum Plastycznego im. Juliana Fałata w Bielsku-Białej. W latach 2010-2015 studiowała na Wydziale Rzeźby w Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki. Pracę dyplomową obroniła w 2015 roku w pracowni prof. Bogusza Salwińskiego. Wszechstronna artystka zajmuje się rzeźbą, rysunkiem oraz malarstwem. Ponadto realizuje swoją artystyczną pasję w dziedzinie florystyki.


To właśnie Pani Ewelina jest autorką koncepcji artystycznej wystroju Breast Cancer Unit oraz wszystkich zaprezentowanych tutaj prac malarskich.
Pragniemy podkreślić, że ogrom pracy, której efekty możemy podziwiać, artystka wykonała całkowicie bezinteresownie, a owoc swojej twórczości pragnie zadedykować każdej kobiecie chorującej z powodu nowotworu piersi.


Współpraca z Panią Eweliną była wspaniałym doświadczeniem dającym mnóstwo radości. Talent, wrażliwość i niezwykła osobowość Pani Eweliny są obecne w pracach, które zagościły na oddziale Breast Cancer Unit.


Obrazy będzie można podziwiać podczas wernisażu II Żywiecki Salon Sztuki 2 lipca 2022 w Muzeum Miejskie w Żywcu.
Pani Ewelino, dziękujemy!

foto:  Breast Cancer Unit Bielsko-Biała