BESKIDZKIE CENTRUM ONKOLOGII
SZPITAL MIEJSKI im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej

Aktualności

BCO dołącza do certyfikowanych ośrodków. Pojawi się nowo logo

dodano: 2022-02-10

Nowe logo Breast Cancer Unit lada dzień pojawi się w Beskidzkim Centrum Onkologii - Szpitalu Miejskim w Bielsku-Białej. BCO-SM jest jednym z niewielu certyfikowanych szpitali w Polsce wyspecjalizowanych w kompleksowym leczeniu raka piersi.

- Beskidzkie Centrum Onkologii - Szpital Miejski w Bielsku-Białej do utworzonej przez Ministerstwo Zdrowia sieci wyspecjalizowanych ośrodków referencyjnych typu Breast Cancer Unit dedykowanych chorym z rakiem piersi dołączyło w ubiegłym roku. To olbrzymi sukces placówki. Leczenie w ramach systemu zapewnia kompleksową diagnostykę oraz indywidualny proces - podkreśla Urząd miejski w Bielsku-Białej. 
 BCU1

W województwie śląskim do sieci Breast Cancer Units należą dwa szpitale - Narodowe Centrum Onkologii w Gliwicach i właśnie BCO-SM w Bielsku-Białej, co świadczy o jakości leczenia w tych placówkach.

Ośrodki referencyjne typu Breast Cancer Unit specjalizują się w leczeniu raka piersi i skupiają w jednym miejscu doświadczonych specjalistów z zakresu chirurgii onkologicznej, onkologii klinicznej, radioterapii, patomorfologii, diagnostyki oraz posiadają zaplecze rehabilitacyjne i oferują profesjonalne wsparcie psychoonkologa. Dzięki tak kompleksowej i interdyscyplinarnej opiece ośrodki tego typu osiągają najlepsze wyniki leczenia raka piersi.

BCU2

- W BCO-SM pacjentami z rakiem piersi zajmuje się interdyscyplinarny zespół, w skład którego wchodzi około 20 osób, co pomaga w szybkim postawieniu diagnozy i skutecznym leczeniu - zwraca uwagę bielski magistrat.

- Jednocześnie szpital dba o dobrą, rodzinną atmosferę i chce, by pacjenci czuli się w placówce najlepiej, jak to możliwe. Stąd m.in. nowe logo. To symbole w kolorze kobiecego, indyjskiego różu, łączące kontur kobiecej piersi, wstążkę charakterystyczną dla raka piersi i rękę, która uosabia ochronę, jaką szpital roztacza nad pacjentkami. Już wkrótce grafiki z nowym logo pojawią się na oddziale - podsumowuje UM.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

foto:  BCO dołącza do certyfikowanych ośrodków. Pojawi się nowo logo